Arka Igorka

Zwierzęta i zwierzątka

Bardzo się ucieszyliśmy, gdy zobaczyliśmy nową książkę z wierszykami Zbigniewa Dmitrocy. Do tej pory chodzą mi po głowie rymowanki, które Igorek uwielbiał z książki „Kto robi hu-hu?”. Byłam teraz bardzo ciekawa, czy zainteresuje Synka ta kolejna już pozycja z serii Akademia Mądrego Dziecka. I tak na nasza półkę i do rąk Igorka trafiła książka:

Tytuł: „Zwierzęta i zwierzątka”
Wiersze napisał Zbigniew Dmitroca
Ilustracje: Cristiana Mesturini
Wydawnictwo Egmont

zwierzątka trzymam samZapewne ciekawi jesteście jakie zwierzęta i zwierzątka można spotkać w książce. Proszę bardzo, obracając kartki poznajemy:

♦      hipopotama      ♦      konia       ♦     żyrafę      ♦      nosorożca      ♦      renifera      ♦      bizona      ♦       dziką świnię      ♦      żółwia       ♦     słonia        ♦    misia koalę       ♦     leniwica      ♦

Igorek z całego stada ssaków upatrzył sobie  konia  i nosorożca.  A rymowanka :

Nosorożec bez przyczyny,
ciągle robi groźne miny ….

musi być, przeze mnie recytowana z bardzo groźną miną – z której Igorek stale się śmieje. Jest to książka z dziurkami w nosie i można ją czytać z palcem w nosie 🙂

nosorożec noszwierzet i książka jak motylnosorożec robi minykoń grzywaKsiążeczka jest w sztywnej oprawie, rogi zaokrąglone i nie rozlatuje się pomimo jej intensywnego używania. Na wcześniejszych pozycjach z tej serii zapisany był przekrój wiekowy dla dzieci, a teraz tylko Ostrzeżenie: Dla dzieci powyżej  3 lat. W mojej ocenie książeczka jest dla dzieci 1-3 lat.

Polecamy dla małych czytelników książkę z dziurkami w nosach zwierząt i zwierzątek. Zazwyczaj kupujemy tu, ale inni sprzątnęli nam dosłownie sprzed nosa 🙂 – więc kupiliśmy tu.

Do kolejnego napisania!
 Mama Igorka

Podobne posty:

Igorek i piesek     benzyna na tapczanie

Kto robi hu-hu?                  Gratka dla prawdziwych …

2 odpowiedzi do artykułu “Zwierzęta i zwierzątka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *