Arka Igorka

tylko 1 procentpodaruj jeden procent podatkuJeśli się jeszcze nie zdecydowaliście, kogo chcecie wesprzeć swoim 1%
prosimy o przekazanie na Igorka z Arki Igorka 🙂

Bardzo prosimy o przekazanie wpłaty 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego KRS: 0000037904.  Fundacja zwraca tylko te koszty, które poniesiemy na leczenie i rehabilitację. Zanim dostaniemy zwrot, sprawdzana jest zasadność wystawionych na nią faktur. Wszystko po to, aby przekazane pieniądze z 1% zostały przekazane na leczenie i rehabilitację.

 

Przekazując 1% podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać:
Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1% : 19754 , BĄK IGOR
Wnioskowana kwota: kwota 1% obliczonego podatku.

Odważyliśmy się napisać do Państwa – w związku z najważniejszą misją w naszym życiu – wychowaniem Igorka. Cały swój czas i serce wkładamy, aby synek rozwijał jak najlepiej, ale także musimy korzystać ze wsparcia innych.

Igorek urodził w październiku 2012roku. Jeszcze przed narodzeniem przeszedł dwa zabiegi polegające na założeniu shuntów opłucono-owodniowych, które pozwoliły odbarczyć wodę z płuc. Dzięki temu mógł przyjść na świat. Po udanej operacji serca w 2013 (wspólny kanał przedsionkowo-komorowy) – zabraliśmy się do intensywnej rehabilitacji. Ze względu na wiotkość mięśni Igorek jeszcze samodzielnie nie chodzi. Wymaga stałej, intensywnej stałej ruchowej. Bardzo ważne jest wsparcie logopedyczne. A te wszystkie zawirowania w krótkim życiu Igorka, dzieją się poprzez dodatkowy 21 chromosom w każdej z prawie 50 bilionów komórek ciała. Ta wada genetyczna określana jest jako Zespół Downa.

Igorek jest dzieckiem pogodnym i zawsze odwzajemniającym uśmiech 🙂 chłopczykiem. Pragniemy pomóc naszemu dziecku w osiągnięciu maksymalnego rozwoju, zarówno fizycznego jak i umysłowego, co docelowo ma doprowadzić do uzyskania jak największej samodzielności w codziennym życiu. Pobudzanie rozwoju dziecka zwłaszcza w tak wczesnym wieku, kiedy to kształtuje się mózg, zdecydowanie przyczynia się do osiągnięcia tego celu. Jest to możliwe dzięki naszej pracy jako rodziców oraz pomocy specjalistów: rehabilitantów, logopedy, endokrynologa, kardiologa i innych.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na rehabilitację i leczenie synka Igora, aby można mu było zapewnić jak najlepszy rozwój.

 

Na rzecz Igorka można też wpłać darowiznę na konto Fundacji:    

Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

  1. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994    

z dopiskiem: 19754 , BĄK IGOR– darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Dziękujemy,

Rodzice Igorka – Anna i Jarosław Bąk

http://pomagamy.dbv.pl/readarticle.php?article_id=469
http://dzieciom.pl/podopieczni/19754